Nowy numer 27/2020 Archiwum

Koprzywnica. Jutro pierwszy seans

O godzinie 21 nad zalewem odbędzie się premiera kina letniego.

Kino plenerowe, naturalnie bezpłatne, jest jednym z elementów projektu „Koprzywnica na Weekend”, mającego przyciągnąć turystów, a którego realizację rozpoczynamy. Seansami w plenerze chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, nie tylko Koprzywnicy, ale również okolicznych miejscowości, a także gości z dalszych stron. Kina plenerowe doskonale sprawdziły się w wielu innych miejscowościach, również tak dużych jak Warszawa, czy Kraków, gdzie organizuje je sporo instytucji. Jest to sympatyczna propozycja spędzenia letniego wieczoru na wolnym powietrzu, nie zaś w sali kinowej, w dodatku w kontakcie z kulturą - mówi Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

Kino plenerowe jest również dobrym rozwiązaniem we wciąż obowiązującym stanie epidemii, wiążącym się z wciąż obowiązującymi obostrzeniami, jak chociażby noszenia masek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych. W plenerze także łatwiej utrzymać także zalecany dystans.

Organizatorzy przypominają o zabraniu z sobą leżaka, karimaty lub poduszki. Widzowie będą mogli skorzystać z punktu gastronomicznego, oferującego napoje i przekąski. Na zmotoryzowanych czeka przestronny i bezpłatny parking.

Film „Buntownik z wyboru” w reżyserii Gus Van Santa, został nagrodzony dwoma Oskarami – dla najlepszego aktora drugoplanowego, w tym przypadku Robina Williamsa, oraz za najlepszy scenariusz oryginalny, którego autorami byli Ben Affleck i Matt Damon. Otrzymał także Złote Globy za najlepszy scenariusz oraz nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej.

Na jutrzejszy seans, czyli 1 lipca, serdecznie zaprasza wszystkich kinomanów burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama