Nowy numer 27/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Koniec roku szkolnego

Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dzisiaj 7818 uczniów szkół publicznych i niepublicznych.

Nie było, jak w latach minionych, oficjalnego miejskiego zakończenia roku z uwagi na wciąż obowiązujący stan epidemii. Uczniowie indywidualnie odbierali świadectwa ukończenia kolejnej klasy. Wakacje przywitało 3409 uczniów szkół podstawowych, 384 z nich zakończyło ten etap edukacji, oraz 4409 szkół ponadpodstawowych.

Prezydent miasta Dariusz Bożek z okazji kończącego się roku szkolnego skierował za pośrednictwem internetu podziękowania i życzenia dobrych wakacji uczniom, nauczycielom oraz rodzicom.

- Jest 26 czerwca, dzień, na który czekało wielu uczniów i wielu nauczycieli. Niemniej jest to dziwny 26 czerwca, bo chyba nie na taki dzień oczekiwaliście. Dzisiaj odbieracie swoje świadectwa w reżimie sanitarnym. Brzmi to strasznie, ale niestety taki mamy czas. Mam nadzieję, że odbieracie świadectwa, a wszystkie są z paskami, z najlepszymi ocenami. Dlatego mam nadzieję, że mimo wszystko jest to dzień radości. Ostatnie trzy miesiące spędziliście w domach, ucząc się zupełnie inaczej, uczestniczyliście bowiem w tzw. edukacji zdalnej. Nikt z nas 1 września ubiegłego roku nie przewidywał, że coś takiego może się zdarzyć, a jednak zdarzyło się. Jesteście przez to mądrzejsi o kilka nowych doświadczeń. Poznaliście nowe zastosowanie telefonów komórkowych, komputerów, które wcześniej służyły wam głównie do zabawy, tymczasem okazało się, że mogą być również narzędziem w edukacji. Przed ósmoklasistami oraz maturzystami jeszcze oczekiwanie na wyniki egzaminów. Życzę wam, by one jak najlepsze. Życzę, aby każdy z nas mógł kontynuować naukę w wybranej szkole i na wymarzonym kierunku studiów. Pozostałym życzę dobrego spędzenia wakacji, abyście dbali o siebie, o swoich rodziców, dziadków. Spędźcie te wakacje szczęśliwie, w zadowoleniu i wracajcie zdrowi do normalnej szkoły, do normalnej ławki - mówił do uczniów prezydent Dariusz Bożek.

Prezydent nie zapomniał również o nauczycielach, dla których ostatnie trzy miesiące były prawdziwym wyzwaniem i czasem niełatwej pracy.

- Drodzy nauczyciele! - zwrócił się do grona pedagogicznego. - Za wami również trudne chwile. Musieliście uczyć się czegoś zupełnie nowego. Życzę państwu, by bogatsi o te nowe doświadczenia mogli również 1 września spokojnie stanąć przy tablicy i prowadzić zajęcia w sposób, który chyba lubicie najbardziej, czyli w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem.

Dariusz Bożek podziękował także rodzicom tarnobrzeskich uczniów, za ich trud, cierpliwość i pomoc w nauce swoim pociechom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama