Nowy numer 27/2020 Archiwum

Turnusy wakacyjne Caritas dla rodzin

Caritas Diecezji Sandomierskiej zorganizuje wypoczynek letni dla ubogich rodzin. Ze względu na obostrzenia sanitarne, kolonie dla dzieci w tym roku nie odbędą się.

- Będą to turnusy dla rodzin ubogich, dysfunkcyjnych lub z problemami patologicznymi, które znajdują się pod opieką Caritas i z którymi mamy stały kontakt. Wypoczynek będzie obejmował całe rodziny z dziećmi. Niestety organizacja wypoczynku letniego, czyli tradycyjnych kolonii dla samych dzieci nie jest możliwa w obecnych warunkach epidemiologicznych. Planujemy zorganizować dwa turnusy, po 11 rodzin każdy - poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak dodaje, miejsce, które wybrano na zorganizowanie turnusów, sprzyja minimalizowaniu zagrożeń. Rodziny mieszkać będą w 10 oddzielnych domkach wypoczynkowych z aneksem kuchennym. Takie warunki zapewnia ośrodek wypoczynkowy Caritas w Bojanowie w województwie podkarpackim.

- Oczywiście przed wyjazdem przeprowadzimy odpowiedni wywiad epidemiologiczny, aby wyeliminować do minimum prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem.  Dzięki temu, że mamy stały kontakt z tymi rodzinami, wiemy, czy ktoś przebywał ostatnio za granicą, czy był objęty kwarantanną albo chorował – dodał ks. Pitucha.

Program wypoczynku będzie bogaty w atrakcje. Przewidziane są zajęcia wzmacniające rodziny.

- Polegać on będzie na terapii grupowej z psychologami. Można będzie także indywidualnie korzystać z konsultacji psychologicznych i pedagogicznych - zapowiada Simona Wójtowicz z biura Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W planie jest plener malarski, wycieczki autokarowe, gry i konkursy. To wszystko z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa. Zadbano także o edukację na temat zagrożeń związanych z używkami, będzie także prelekcja o tym, jak unikać przemocy w cyberprzestrzeni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama