Nowy numer 27/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Kolejne laptopy dla uczniów

Czterdzieści pięć laptopów trafiło do siedmiu tarnobrzeskich szkół podstawowych.

Sprzęt o wysokich parametrach technicznych pochodzi z programu „Zdalna Szkoła+”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na realizację programu zostało zabezpieczonych 180 milionów złotych. O dotacje mogły starać się gminy, a jej wysokość byłą uzależniona od liczby rodzin wielodzietnych zamieszkujących na ich terenie i korzystających z pomocy społecznej. Samorządy mogły liczyć na kwoty od 35 do 165 tysięcy złotych. Tarnobrzeg pozyskał grant w wysokości 114 999 złotych.

- Laptopy zostaną użyczone na czas ewentualnej dalszej nauki zdalnej głównie uczniom z rodzin wielodzietnych 3+. Sprzęt przekazano zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez dyrektorów szkół. Wraz z laptopami do dyspozycji uczniów przekazaliśmy też  zestawy słuchawkowe wraz z mikrofonami - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Konkurs „Zdalna Szkoła+”, podobnie jak wcześniejsza „Zdalna Szkoła” realizowany był przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-202O Osi Priorytetowej nr 1 ,,Powszechny dostęp do szybkiego internetu o wysokich przepustowościach, Projekt grantowy „Zdalna Szkoła+” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Dotychczas Tarnobrzeg z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach obu wspomnianych konkursów pozyskał 214 999 zł, za które zakupiono 85 laptopów wraz  z akcesoriami komputerowymi. Po zakończeniu nauki zdalnej, lub gdy okaże się, iż nie będzie ona konieczna, wszystkie laptopy wrócą do szkół, by służyć uczniom i nauczycielom już w samych placówkach oświatowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama