Nowy numer 27/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Apel Prezydenta

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek apeluje o przestrzeganiu obowiązujących zaleceń sanitarnych. Koronawirus jest wciąż obecny i zagrożenie nie minęło.

W regionie wciąż daje o sobie znać koronawirus. Z jego powodu dzisiaj został zamknięty Urząd Gminy w Radomyślu nad Sanem, wciąż zamknięty pozostaje Urząd Gminy Wiązownica, podobnie jak jeden z punktów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.  

Do tarnobrzeskiego magistratu powróciła bezpośrednia obsługa interesantów, ale wciąż obowiązują sanitarne zalecenia. Gdy w regionie z powodu zagrożenia koronawirusem ponownie zamykane są urzędy, biblioteki ponawiamy więc apel o utrzymywanie środków ostrożności. W budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega, podobnie jak każdej innej instytucji, kościele czy w każdym sklepie obowiązuje dystans społeczny, maseczki oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki!

Po zniesieniu dokuczliwych dla wszystkich blokad i zachłyśnięciu się brakiem barier, niestety, ale dochodzi do kolejnych zakażeń w regionie. Na Podkarpaciu, po krótkim czasie, gdy nie potwierdzono ani jednego przypadku Covid-19, od kilku dni odnotowuje się po kilka, kilkanaście nowych zachorowań dziennie. Nie stosując się do wciąż jeszcze obowiązujących  zaleceń sanitarnych, nawet nieświadomie, możemy przyczynić się do rozprzestrzeniania się wirusa. Szczególną ostrożnością i odpowiedzialnością należy się wykazać w budynkach użyteczności publicznej, bez względu czy będzie to budynek administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultu religijnego, opieki zdrowotnej, oświaty, kultury, czy handlu.

- Rozumiem, że maseczki  nie są wygodne, że jest duszno, ale przecież nie musimy ich nosić w otwartej przestrzeni, więc poza nią, na czas załatwiania sprawy, czas pobytu w urzędzie, przychodni, kościele, czy sklepie zakryjmy nos i usta. Tylko bowiem od nas zależy, czy te wszystkie instytucje, palcówki, kościoły będą w pełni mogły funkcjonować, będą mogły bezpośrednio świadczyć swe usługi - z apelem do mieszkańców o utrzymywanie środków ostrożności zwraca się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Urząd Miasta w Tarnobrzegu od kilkunastu dni powrócił do bezpośredniej obsługi interesantów, ale jednak każdy z nich respektować musi pewne ograniczenia narzucone przepisami prawa, stosować określone procedury wymagane w sytuacji epidemii. Przypominamy, przy jednym stanowisku obsługi przebywać może tylko jedna osoba (ewentualnie z opiekunem). Wchodząc do środka budynku należy zdezynfekować ręce lub skorzystać z rękawiczek. Obowiązuje również nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy, min. 1,5 m. Dokładne informacje nt. procedur epidemicznych obowiązujących aktualnie w Urzędzie Miasta Tarnobrzega znajdują się na oficjalnej stronie miasta: TUTAJ

Nie bagatelizujmy tych wytycznych. Od poniedziałku 22 czerwca zamknięty dla bezpośredniej obsługi interesantów został Urząd Gminy w Radomyślu nad Sanem, wciąż zamknięty pozostaje Urząd Gminy Wiązownica, kwarantanna nałożona została na Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku, przez epidemię zamknięty pozostaje jeden z punktów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, rzeszowska Klinika Hematologii wstrzymała przyjęcia pacjentów, kwarantanna w parafii w Kiełkowie, odwołana I Komunia Święta. To doniesienia z regionu tylko z ostatniego tygodnia. - Stąd kolejne apele o dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz utrzymywanie innych środków ostrożności. W przeciwnym razie wrócimy do czasów z początków epidemii. Bądźmy odpowiedzialni - dodaje prezydent Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama