Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nisko. Poznali swoje problemy...

...i porozmawiali, jak je rozwiązać.

W Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku spotkali się lokalni przedsiębiorcy, eksperci ze Związku Miast Polskich oraz samorządowcy.

- Spotkanie jest bardzo ważne, ponieważ  jest kontynuacją prac związanych z powstaniem lokalnego klastra i ubieganiem się o pieniądze z Funduszy Norweskich. Razem ze ekspertami ze Związku Miast Polskich zdiagnozowaliśmy podstawowe problemy naszej gminy i jej mieszkańców. Teraz zaś trzeba je rozwiązać - powiedział Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Nisko. Poznali swoje problemy...

Spotkaniu towarzyszyła debata pt. "Nisko - prężnym ośrodkiem gospodarczym". Uczestnicy dyskusyjnego panelu podkreślali między innymi potrzebę nowych  inwestycji oraz zacieśnia współpracy samorządu i biznesu. Padła propozycja powołania centrum obsługi inwestora. Do kluczowych atutów lokalnego rynku zaliczono jego tranzytowe położenie i  dostęp  do inwestycyjnych obszarów w Nowosielcu i w Zarzeczu.

Nisko. Poznali swoje problemy...

Przed samorządem jeszcze dwie debaty: „Usługi dla mieszkańców, czas wolny w mieście” oraz „Potencjał mieszkaniowy, komunikacyjny i środowiskowy miasta oraz rozwój lokalnej turystyki i rekreacji dla mieszkańców”. Do udziału w nich burmistrz  Niska  zaprasza wszystkich mieszkańców gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama