Nowy numer 27/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Rządowe dofinansowanie dla stołówek

Miasto pozyskało dofinansowanie na nowe wyposażenie dwóch szkolnych stołówek.

Projekty złożone przez Wydział Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega dotyczyły doposażenia stołówek w Szkole Podstawowej nr 10 (największej w mieście) oraz Zespole Szkół Specjalnych, który od tego roku szkolnego działa w nowej siedzibie, czyli gmachu po Gimnazjum nr 2 i Zespole Szkół nr 2 (popularny „rolnik”). Gmina ubiegała się o dofinansowanie w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To kolejny w ostatnim czasie sukces Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnobrzega w staraniach o dotacje. - Pomimo licznych ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju, po raz kolejny w tym trudnym okresie udało się skutecznie pozyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych na poprawę warunków funkcjonowania tarnobrzeskiej oświaty. Tym razem z powodzeniem sięgnęliśmy po dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu stołówek szkolnych. Na trzy nasze wnioski dwa, jeden dla Szkoły  Podstawowej nr 10, drugi dla Zespołu Szkół Specjalnych, zaowocowały dotacjami na łączną kwotą ponad 151 tysięcy złotych - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Gmina postanowiła skorzystać z możliwości, jakie daje trzeci moduł wspomnianego programu rządowego skierowanego do samorządów, który zakłada poprawę standardu stołówek m.in. przez ich doposażenie lub wsparcie w tworzeniu nowych. Rząd przeznaczył na jego realizację 2,75 mln zł.

Z województwa podkarpackiego wsparcie otrzymało 38 szkół, w tym dwie tarnobrzeskie.

- Zadania, na jakie składaliśmy wnioski, obejmują doposażenie istniejących stołówek w profesjonalne sprzęty i urządzenia gastronomiczne, profesjonalne naczynia do gotowania, a także wyposażenie w meble, m.in. szafki, stoły centralne stosowane w placówkach żywienia zbiorowego - mówi Dariusz Bożek. 

Dokładnie 72 158,16 zł Tarnobrzeg otrzymał na podniesienie standardu stołówki w Szkole Podstawowej Nr 10. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 90 197 zł, wkład własny gminy to 18 039 zł. Wsparcie w wysokości 79 803 zł zostało przyznane na realizację zadania w Zespole Szkół Specjalnych. Przy całkowitym koszcie wynoszącym 99 901 zł gmina musi wyłożyć tylko 20 098 zł. Łączna kwota dofinansowania dla gminy Tarnobrzeg  wyniosła dokładnie 151 961 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama