Nowy numer 27/2020 Archiwum

Tarnobrzeg wypowiada wojnę kleszczom

Jeżeli tylko pogoda będzie sprzyjająca dzisiaj oraz jutro będzie przeprowadzona akcja zwalczania kleszczy.

Akcją zostaną objęte tereny chętnie wybierane przez tarnobrzeżan na wypoczynek, spacery, także ze swymi czworonogami, które z racji obfitości zieleni mogą być siedliskiem pajęczaków niebezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Opryski będą przeprowadzone w parku dzikowskim, tzw. „Lasku Bulońskim” na osiedlu Przywiśle, skarpie wiślanej, terenach rekreacyjnych nad Wisłą, przy stawach rybnych, na terenach przy Jeziorze Tarnobrzeskim oraz wzdłuż alei Lipowej na osiedlu Dzików. Akcja dzisiejsza i jutrzejsza (czyli 16 i 17 czerwca) ze względów bezpieczeństwa rozpocznie się o godz. 20.  

Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją ministra zdrowia i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mimo dopuszczenia do obrotu preparatów biobójczych, jakie zostaną użyte, należy unikać przebywania w ich rozpylonej chmurze, a karencja dla owoców wynosi około 7 dni.

Przeprowadzenie zabiegu zwalczania kleszczy uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Odkomarzanie całego miasta przeprowadzane będzie według zapotrzebowania, ale dopiero po ustabilizowaniu się pogody.

Akcją zwalczania kleszczy oraz komarów przeprowadzi firma Pestokil Sp. z o.o. z Brzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama