Nowy numer 27/2020 Archiwum

Dwikozy. Upamiętnili błogosławionych kapłanów męczenników

W kościele parafialnym odsłonięto i poświęcono obrazy błogosławionych kapłanów urodzonych w Dwikozach - Stefana i Kazimierza Grelewskich.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. dr Piotr Tylec, Dyrektor Biblioteki i Archiwum Diecezji Sandomierskiej, a także wykładowca Historii Kościoła w sandomierskim seminarium. Mszę św. koncelebrowali duszpasterze parafii: ks. Artur Barański, proboszcz i ks. Mateusz Bajak, wikariusz.

W homilii ks. P. Tylec przybliżył sylwetki kapłanów urodzonych w Dwikozach – Stefana i Kazimierza Grelewskich. Podkreślił, że o ich świętości zadecydowała nie tylko śmierć męczeńska, ale przede wszystkim wierna służba Jezusowi Chrystusowi w Kościele i bezgraniczne oddanie powierzonym wiernym.

Dwikozy. Upamiętnili błogosławionych kapłanów męczenników   Błogosławieni Kazimierz i Stefan Grelewscy. Archiwum parafii

Błogosławieni kapłani, ks. Stefan i Kazimierz Grelewscy ponieśli śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym w Dachau. Do grona błogosławionych zostali włączeni przez Jana Pawła II dnia 13 czerwca 1999 roku w Warszawie wraz z 108 męczennikami II wojny światowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama