Nowy numer 27/2020 Archiwum

Nisko. Zwolnieni z Teorii

W mijającym roku szkolnym uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wzięli udział w nowej formie kształcenia: olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Ich działania polegały na tworzeniu projektów społecznych, rozwijających umiejętności negocjacji, współpracy w zespole oraz działaniu na rzecz własnego otoczenia - wyjaśniła Katarzyna Przybylska, nauczycielka w RCEZ w Nisku.

W  Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku realizowane były trzy projekty społeczne: "Nikt nie zasługuje na samotność" -  zdobywca Brązowego Wilka (uczniowie: W. Witkowska, K. Siembida, O. Jakubowska, P. Zając, K. Szmacińska i opiekun K. Przybylska), "Hejt nie jest mi na rękę" (K. Kutyła, A. Miliczek, O. Kania i opiekun K. Przybylska) oraz "Zdrowo i sportowo" (G. Potocka, W. Szabat, A. Kubik, W. Maziarz, O. Grzybowska i opiekun M. Urbanik).

Nisko. Zwolnieni z Teorii

Dzięki tym projektom RCEZ w Nisku w ogólnopolskim rankingu szkół zajęło 9. miejsce w województwie oraz 149. w kraju.

Nisko. Zwolnieni z Teorii

 - Zwolnieni z Teorii to ponadprzeciętne wydarzenie na edukacyjnej mapie Polski. To wyznaczanie nowego standardu, ponieważ lista laureatów to nie tylko grupy, zespoły i poszczególne szkoły, ale także ranking szkół, które nazwałabym najbardziej innowacyjnymi szkołami w Polsce. Niech one będą kompasem dla tych, którzy dzisiaj zastanawiają się, w jakiej szkole chcieliby się uczyć - powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju podczas gali rankingu szkół Zwolnionych z Teorii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama