Nowy numer 31/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Poczytają dzieciom

Na start "Stefek Burczymucha" M. Konopnickiej. Ten wiersz rozpocznie w MBP w Stalowej Woli XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

- Wydarzenie ma zachęcić rodziny, placówki oświatowe, wychowawcze oraz kulturalne do regularnego czytania dzieciom, promowania wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, a także budowania świadomości proekologicznej, uwrażliwiania młodego pokolenia na los i potrzeby zwierząt. Dlatego gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku, oprócz znanych pisarzy i artystów, także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze - mówi Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Stalowowolska biblioteka przygotowała kilka atrakcji dla swoich najmłodszych czytelników.

- 1 czerwca na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu opublikujemy wiersz „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej w interpretacji zaprzyjaźnionego z biblioteką Pana Kleksa. „Stefek Burczymucha” to właśnie podręcznikowy przykład podejścia, jakiego nie należy mieć do zwierząt. Będzie więc nieco strasznie, ale i zabawnie - zapraszają pracownicy biblioteki.

W programie będą także dni poświęcone żubrom, niedźwiedziom, wilkom, kotom, psom, ptakom, owadom czy koniom.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto czytelnicze w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama