Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wracamy na Mszę św.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane.

Przyjmując z radością zniesienie ograniczeń sanitarnych dotyczących liczby uczestników liturgii odprawianej wewnątrz świątyni, postanawiam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane, udzielona 12 marca br. i przedłużona 21 marca, obowiązuje jedynie do dnia 31 maja br. włącznie - pisze biskup K. Nitkiewicz w wydanym dekrecie.

Jednocześnie biskup utrzymał dyspensę:

  • osobom: w podeszłym wieku,
  • mającym objawy infekcji (np. podwyższona temperatura, kaszel, katar itd.),
  • przebywającym na kwarantannie,
  • osobom, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź obawiając się jego, unikają przebywania w miejscach publicznych.

Dyspensa wobec tych osób będzie obowiązywała do końca czerwca br.

Biskup przypomniał, że wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe.

- Księża proboszczowie i rektorzy kościołów dołożą wszelkich starań, aby zasady te zostały zachowane. Powinni jednocześnie zachęcić wiernych do pełnego uczestnictwa we Mszy św., organizując - z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych - adoracje oraz inne formy kultu Jezusa Eucharystycznego - pisze bp Nitkiewicz w wydanym dekrecie.

Dekret

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama