Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbydniów. Zostań bohaterem z krwi i kości

To letnia akcja zbiórki krwi, którą co rok organizują mieszkańcy Zbydniowa oraz wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy. Zbiórka odbędzie się 20 czerwca w szkole w Zbydniowie. Krwiodawcy mogą się rejestrować od godz. 9 do 13.

Pobór krwi przeprowadzi ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi zaparkowanym przed budynkiem szkoły. Dawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, legitymujący się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL (może to być dowód osobisty lub paszport) - przypomniał Michał Dziuba, koordynator wydarzenia.

W tym samym w czasie w zbydniowskiej szkole przeprowadzona będzie też zbiórka darów dla podopiecznych z Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

- Będziemy zbierać środki czystości (proszki, płyny do płukania, chemię do sprzątania), chemię osobistą (szczoteczki i pasty do mycia zębów, dezodoranty, płyny do kąpieli, szampony) i słodkości (owoce, słodycze, napoje, herbatę). Obecnie w ośrodku w Tarnobrzegu przebywa 14 podopiecznych w wieku od 12 do 19 lat - dodał pan Michał.

Z powodu epidemii koronawirusa obowiązywać będzie sanitarny reżim (maseczki, ochronne rękawiczki, dezynfekcja rąk itp.). Akcja nie będzie też, jak wcześniej bywało, rodzinnym spotkaniem. Mogą w niej wziąć udział tylko osoby deklarujące chęć oddania krwi, zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku czy organów, oraz darczyńcy chcący wspomóc Dom Dziecka w Tarnobrzegu.

Organizatorzy zapewniają za to posiłek regeneracyjny, słodkości, napoje, słodki upominek dla każdego uczestnika oraz niezbędne środki ochrony osobistej.

Więcej informacji o wydarzeniu pod numerem telefonu 697-364-572 i na profilu wydarzenia na Facebook'u pod nazwą: "Zostań bohaterem z krwi i kości" - zbiórka krwi w Zbydniowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama