GN 47/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Sąd do remontu

Muzeum Regionalne otrzymało 380 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuację remontu budynku dawnego sądu.

Już w lipcu rozpoczną się prace konserwatorskie i budowlane na pierwszym piętrze budynku i klatce schodowej.

- Modernizacja obejmie przebudowę trzech pomieszczeń na pierwszym piętrze (posadzki, instalacje sanitarne i elektryczne, montaż nowych drzwi wejściowych oraz elementów dekoracyjnych). Zamontowana też będzie klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, nagłośnienie i alarm. W efekcie tych prac powstanie prawie 120 mkw nowej powierzchni użytkowej, przeznaczonej na działalność edukacyjno-wystawienniczą - poinformowała Marzena Kościółek-Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Przewiduje się także wymianę dziewięciu okien oraz odtworzenie pierwotnego wykończenia posadzki klatki schodowej na wszystkich kondygnacjach zabytkowego budynku.

Budynek dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Rozwadowie (teraz dzielnica Stalowej Woli) ma już 115 lat. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli prowadzi w nim prace konserwatorskie i remontowe od 2017 roku. Obecnie mieści się tutaj pierwsza w kraju galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski, który urodził się właśnie w Rozwadowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama