Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Robocik czeka na imię

Robot edukacyjny Photon wraz z tabletem to nagroda jaką Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli otrzymała za zorganizowanie Dnia Bezpiecznego Internetu.

Kilka dni temu otrzymaliśmy robota. Właśnie uczymy go nowych rzeczy, programujemy i przygotowujemy do edukacyjnych zajęć z naszymi młodymi czytelnikami.

Mamy nadzieję, że te nastąpią już wkrótce po zniesieniu epidemicznych obostrzeń. Do końca maja na naszym facebookowym profilu czekamy także na propozycje, jak nazwać naszego robocika. Zwycięzca otrzyma od nas nagrodę - elektroniczne frisbee grające muzykę z telefonu - powiedziała Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

Wśród 4 tys. 600 akcji przeprowadzonych w całej Polsce z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, organizatorzy wybrali 15 najciekawszych i nagrodzili ich autorów wspomnianymi zestawami.

Stalowa Wola. Robocik czeka na imię

Biblioteka w Stalowej Woli od kilku lat aktywne bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchodzony był on 11 lutego, czyli jeszcze przed epidemią koronawirusa. Biblioteka począwszy od tego dnia, przez cały tydzień, organizowała szereg edukacyjnych zajęć. Uczestniczyło w nich ponad 160 uczniów szkół podstawowych.

- W czasie zajęć dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej - tworzenie bezpiecznego hasła, ochronę swoich danych osobowych, publikowanie zdjęć, informowanie dorosłych o problemach, na jakie napotyka się w trakcie korzystania z internetu - wyjaśnił Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama