Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gorzyce. Wygrali 32 laptopy

Wprawdzie nauka w szkołach nadal odbywa się zdalnie, niemniej niektóre placówki, jak Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach, przygotowują się już do nowego roku szkolnego.

Placówka, wykorzystując nieobecność uczniów, przeprowadziła remonty, zadbała także o rozbudowę bazy dydaktycznej o nowe pracownie i doposażenie ich w nowoczesny sprzęt.

- Wierzymy w to, iż 1 września spotkamy się z naszymi uczniami w budynku szkoły, a lekcje będą odbywały się w systemie klasowym. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż dla naszych uczniów przygotowaliśmy kilka niespodzianek - zaznacza dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

W budynku Centrum Kształcenia Zawodowego został zakończony kolejny etap wymiany elektryki, powstały kolejne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych mechanicznych, mechatronicznych i elektrycznych. Ponadto, dzięki wygraniu konkursu #OSEWyzwanie, zorganizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) Państwowy Instytut Badawczy i Ministerstwo Cyfryzacji, szkoła pozyskała 32 laptopy, które znajdą się w dwóch nowych mobilnych pracowniach komputerowych.

Gorzyce. Wygrali 32 laptopy   Produkcja przyłbic na drukarkach 3D w gorzyckiej szkole. Zespół Szkół w Gorzycach

- Dzięki mobilnym pracowniom, nauczyciel każdego przedmiotu będzie mógł wykorzystywać podczas lekcji sprzęt komputerowy z dostępem do internetu - mówi Wiesław Bednarczyk, koordynator projektu #OSEWyzwanie, dzięki któremu gorzycka szkoła jest jedną z najlepiej wyposażonych pod względem informatycznym w województwie. Na wyposażeniu szkoły są również drony oraz drukarki 3D

Zespół Szkół w Gorzycach opracował także nową ofertę edukacyjną. Do obecnych kierunków nauczania w zawodach: technik mechanik, mechatronik, informatyk, logistyk i ekonomista oraz w szkole branżowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających i w oddziale wielozawodowym, od września dojdą: technik elektryk, technik spawalnictwa oraz technik rachunkowości i programista. Ciekawostką jest również oferta nauki w Liceum Ogólnokształcącym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama