Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Urodziny Jana Pawła II

Przedstawiciele placówek oświatowych skupionych w Diecezjalnej Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II spotkali się w Stalowej Woli, by dziękować Bogu za dar pontyfikatu papieża Polaka.

Na czele delegacji stał Jan Brzozowski, prezes zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół, która skupia obecnie 30 placówek oświatowych.

- Wpatrujemy się dziś w postać patrona naszej parafii i prosimy o siły, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Za św. Janem Pawłem II całkowicie zawierzamy Maryi ojczyznę, miasto, parafię, nasze rodziny i nas samych, powtarzając słowa: „Totus Tuus” - powiedział ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, witając przybyłych gości.

Urodzinowe uroczystości rozpoczęły majówką z Janem Pawłem II, którą poprowadził ks. Grzegorz Staszczak, diecezjalny wizytator katechetyczny. On też zwrócił uwagę uczestnikom nabożeństwa na wielką cześć jaką Karol Wojtyła od samego dzieciństwa żywił do Maryi.

Stalowa Wola. Urodziny Jana Pawła II

- Jego Maryjność ma na pewno duży związek ze śmiercią matki, który to fakt młody Karol bardzo przeżył. Po latach napisał dwa piękne wiersze mówiące o swoim bólu. W  młodości odwiedzał różne sanktuaria, w tym zwłaszcza Kalwarię Zebrzydowską, gdzie zaczęła się jego wielka miłość do Maryi - podkreślił ks. Grzegorz.

Eucharystii, w której wzięli także udział Rycerze Kolumba, przewodniczył ks. Robert Utnik. Słowo Boże zaś poświęcone osobie jubilata skierował do wiernych ks. Marcin Hanus.

- Dlaczego tak bardzo kochamy Jana Pawła II ? Czego nas nauczył? Kochamy go, bo rozpoznajemy w jego życiu odwieczną Ewangelię, która daje światło, która w serca wielu wlewa nadzieję, powoduje wzrost wiary, potęguję miłość. Jan Paweł II miał też odwagę otwarcie wyrażać swoją wiarę w Jezusa w epoce, w której człowiek żyje tak, jakby Bóg nie istniał - powiedział proboszcz.

Stalowa Wola. Urodziny Jana Pawła II

Jubileuszowe uroczystości zakończyło błogosławieństwo relikwiami patrona parafii.

Wcześniej odbyła się konferencja online poświęcona św. Janowi Pawłowi II, w której, oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyli również ordynariusz diecezji sandomierskiej  bp Krzysztof Nitkiewicz, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk i diecezjalny asystent Rodziny Szkół  Świętego Jana Pawła II ks. Robert Utnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama