Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Poprawią brzmienie i wygląd

Trwają intensywne prace przy renowacji organów w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego. Ponownie zabrzmią za kilka tygodni.

Konserwację przeprowadza wyspecjalizowana firma z Lublina. Kilku pracowników, pod kierownictwem pana Krzysztofa, cały czas jest zajętych czyszczeniem wszystkich elementów organów, w tym zwłaszcza piszczałek.

Pomysł na renowację organów, czyszczenia i wymiany zużytych części, wykluł się w klasztorze około trzech lat temu.

Stalowa Wola. Poprawią brzmienie

- Muzycy którzy na nich grali zgłaszali nam, iż niektóre brzmienia nie są do końca czyste, chociaż dla przeciętnego słuchacza niezauważalne. Dwa lata temu rozpoczęliśmy więc zbierać pieniądze na renowację organów. Były to między innymi zbiórki podczas letnich koncertów w naszym klasztorze. Na ten cel przeznaczyliśmy także dochód z ubiegłorocznego, charytatywnego pikniku - powiedział gwardian br. Dariusz Lachowicz.

Stalowa Wola. Poprawią brzmienie

Całość renowacyjnych prac będzie kosztować około 43 tys. złotych. Chociaż ta suma może jeszcze nieco wzrosną, ponieważ kapucyni zamierzają także zmienić poszycie jednego z miechów.

Stalowa Wola. Poprawią brzmienie

Dodatkowo, pan Grzegorz, przyjaciel rozwadowskiego klasztoru, wycyklinował parkiet przy organach i zobowiązał się odnowić szafę, w której ten instrument się znajduje. W planach jest też podświetlenie organów.
 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego Gościa Niedzielnego na 31 maja br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama