Nowy numer 21/2020 Archiwum

Najnowocześniejsza karetka w Polsce

Do Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie trafił pierwszy tak nowoczesny ambulans w Polsce.

Auto marki renault wraz z wyposażeniem kosztowało 462 tysięce złotych.

- Nowa karetka jest przede wszystkim większa od pozostałych, komfort jazdy jest zupełnie inny, jest także bardzo dobrze doświetlona, łącznie z tym, że specjalne lampki są nawet przy schodku - wylicza Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. - To najnowszy typ karetki, który będzie wprowadzany w całej Polsce.

Najnowocześniejsza karetka w Polsce   Na wyposażeniu jest m. in. respirator niewiele większy od ładowarki telefonu. Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

Ambulans posiada na wyposażeniu m. in. respirator niewiele większy od ładowarki telefonu.

Najnowocześniejsza karetka w Polsce   Ambulans kosztował 462 tysiące złotych. Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

Nowodębski szpital zabiegi o nową karetkę rozpoczął jeszcze w ubiegłym roku. Kilka miesięcy temu promesę w wysokości 400 tysięcy złotych przekazaną przez Józefę Szczurek-Żelazko, sekretarza stanu w  Ministerstwie Zdrowia, odebrała dyrektor szpitala W. Barzycka. Niestety zawirowania spowodowane epidemią koronawirusa wydłużyły czas oczekiwania na przyjazd ambulansu. Wreszcie przed dwoma dniami, w środę 13 maja, karetka zajechała przed nowodębski szpital.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama