Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bestseller w nowym wydaniu

Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wznawia druk książki dla dzieci opowiadającej o dzieciństwie, młodości i dorosłym życiu papieża Jana Pawła II.

„Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” jest to książka dla kolejnego pokolenia młodych czytelników, napisana specjalnie dla nich, prostym i zrozumiałym językiem. Stawia pytania, na które można szybko znaleźć w niej odpowiedzi: Czy Papież był urwisem? Ile strzelił bramek? Czy lubił czytać książki? Czy lubił podróżować? Czy miał problemy? Śledzimy w niej dzieciństwo i młodość Papieża, uczestniczymy w jego trudnych wyborach oraz drodze kapłańskiej. Nie jest to jednak opowieść biograficzna, lecz wartka oraz pełna ciepła i humoru książka. Całość dopełniają barwne ilustracje. Autorką tekstu jest Joanna Krzyżanek, znana pisarka książek dla dzieci – informuje Marta Żurawiecka, dyrektor ds. wydawnictwa.

Bestseller w nowym wydaniu   Książka na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Archiwum wydawnictwa

Książka po raz pierwszy na rynku pojawiła się w 2005 roku i zrobiła wielką furorę. Doczekała się nakładu prawie 150 tys. egzemplarzy i w tłumaczeniu na kilka języków, w tym włoski czy niemiecki. – Jest bardzo chętnie kupowana jako ciekawy i coraz częściej niecodzienny prezent dla dzieci. W dobie, gdy nasi najmłodsi całą wiedzę chcą czerpać z internetu warto sięgnąć i po ciekawą książkę, która dla młodego czytelnika jest kopalnią wiedzy o historii chłopca, który jako dorosły człowiek został papieżem i życiu dorosłego, który nie zapomniał o tym, jak to jest być dzieckiem – dodaje M. Żurawiecka.

Nowe wydanie ma poprawiony tekst i odświeżone ilustracje.

Bestseller w nowym wydaniu   Historia Karola Wojtyły dla dzieci. Archiwum wydawnictwa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama