Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wystawa "Moje spotkania z Janem Pawłem II"

18 maja 2020 r. o godz. 18.30 w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli zostanie otwarta wystawa pokazująca unikatowe zdjęcia św. Jana Pawła II, jego związki z diecezja sandomierską, miastem Stalowa Wola i ich mieszkańcami.

Wystawa będzie miała charakter multimedialny. Oprócz fotografii upamiętniających spotkania z naszym papieżem zostały dołączone kody QR z filmami zawierającymi wspomnienia z tych wydarzeń. - Główna myśl wystawy koncentruje się na wizytach w Watykanie lub spotkaniach z papieżem podczas jego pielgrzymek, ale nie tylko. Na wystawie zostały również pokazane spotkania z nauczaniem papieskim i duchowością św. Jana Pawła II, które realizowane są poprzez działalność Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – poinformował ks. Stanisław Gurba, pomysłodawca wystawy.

Wystawa ma charakter mobilny, dzięki czemu będzie ją można zaprezentować w wielu miejscach. Następnie zostanie umieszczona w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli na stałej ekspozycji.

- Poprzez wystawę chcemy zachęcić tych wszystkich, którzy doświadczyli zaszczytu spotkania się z Janem Pawłem II, aby podzielili się pamiątkowymi fotografiami i wspomnieniami. Dzięki współczesnej technice coraz łatwiej jest zachować to, co może być zapomniane – dodał ks. S. Gurba.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 maja o godz. 18.30 w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama