Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Wysoko w rankingu

Stalowa Wola znalazła się na czwartym miejscu w Polsce wśród 84 dużych miast pod względem bezpieczeństwa na drogach w 2019 roku.

Ranking stworzył portal rankomat.pl. Eksperci porównali 84 największe miasta w Polsce pod względem liczby kolizji oraz wypadków przypadających w nich na tysiąc mieszkańców. Stalowa Wola, z "zaledwie" 8,6  zdarzeniami drogowymi, znalazła się na czwartym miejscu w kraju i pierwszym na Podkarpaciu.

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe cofanie, nieprzestrzeganie sygnałów, czy nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu.

Znaczący wpływ na tak dobrą pozycję Stalowej Woli w tym rankingu mają inwestycje drogowe zrealizowane zarówno przy wykorzystaniu pieniędzy rządowych, jak i z Unii Europejskiej.

- Znaczące są także i te związane ze ścieżkami rowerowymi, separacją ruchu kołowego od rowerowego, z oświetleniem ulic, doświetleniem przejść dla pieszych. To również wyprowadzanie ruchu tranzytowego poza centrum miasta dzięki budowanej obwodnicy - powiedział Lucjusz Nabereżny, prezydent Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama