Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Wysoko w rankingu

Stalowa Wola znalazła się na czwartym miejscu w Polsce wśród 84 dużych miast pod względem bezpieczeństwa na drogach w 2019 roku.

Ranking stworzył portal rankomat.pl. Eksperci porównali 84 największe miasta w Polsce pod względem liczby kolizji oraz wypadków przypadających w nich na tysiąc mieszkańców. Stalowa Wola, z "zaledwie" 8,6  zdarzeniami drogowymi, znalazła się na czwartym miejscu w kraju i pierwszym na Podkarpaciu.

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe cofanie, nieprzestrzeganie sygnałów, czy nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu.

Znaczący wpływ na tak dobrą pozycję Stalowej Woli w tym rankingu mają inwestycje drogowe zrealizowane zarówno przy wykorzystaniu pieniędzy rządowych, jak i z Unii Europejskiej.

- Znaczące są także i te związane ze ścieżkami rowerowymi, separacją ruchu kołowego od rowerowego, z oświetleniem ulic, doświetleniem przejść dla pieszych. To również wyprowadzanie ruchu tranzytowego poza centrum miasta dzięki budowanej obwodnicy - powiedział Lucjusz Nabereżny, prezydent Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama