Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Obwodnica jeszcze w 2020 roku?

Budowa obwodnica Stalowej Woli i Niska jest już zaawansowana w 60 proc. Jest więc szansa, że zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Plac budowy wizytował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i był zadowolony z tempa prac.

Obecnie wykonano już nasypy, profiluje się pobocza, zbroi się pomosty, montuje krawężniki i kładzie asfalt. Trwa przebudowa kanalizacji sanitarnej, umacnia się melioracyjne rowy.

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska obejmuje odcinek od Stalowej Woli (skrzyżowanie ul. Podskarpowej z ul. Chopina) do drogi ekspresową S -19 w gminie Nisko. W jej ramach powstaną także 4 ronda łączące obwodnicę ze Stalową Wolą, strefą przemysłową, Niskiem oraz z drogą krajową nr 19.

Stalowa Wola. Obwodnica jeszcze w 2020 roku?

Dzięki obwodnicy kierowcy będą mogli szybko wjechać na drogę S - 19, znaną  jako Via Carpathia, a nią dalej A - 4 dotrzeć do najbardziej odległych miejsc w Europie.

Obwodnica ułatwi też życie mieszkańcom obu miast.

Stalowa Wola. Obwodnica jeszcze w 2020 roku?

- 15 tys. samochodów dziennie przejeżdża drogą krajową nr 77, która biegnie przez sam środek Stalowej Woli i Niska. Obwodnica da poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom tych miast - powiedział poseł Rafał Weber.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama