Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sandomierz. Muzeum Diecezjalne dostępne dla zwiedzających

Od 7 maja Muzeum Diecezjalne jest dostępne dla odwiedzających i turystów. Nowe zasady zwiedzania zostały zatwierdzony przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sandomierzu.

Po kilku tygodniach przerwy związanej epidemią koronawirusa i zaostrzonymi względami bezpieczeństwa w funkcjonowaniu instytucji kultury, Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu jest na nowo dostępne dla zwiedzających. W związku z trwającymi nadal obostrzeniami epidemiologicznymi wprowadzono nowe zasady zwiedzania i została ograniczona liczba osób mogących jednocześnie przebywać w pomieszczeniach muzeum.

W 7 salach na stałej ekspozycji mogą przebywać jednocześnie 23 osoby, zaś w podziemiach na wystawie czasowej w 3 salach może przebywać jednocześnie 16 osób. W sieni wejściowej, przy kasie mogą znajdować się 2 osoby. W każdej sali umieszczona została informacja na temat liczby zwiedzających w poszczególnych pomieszczeniach. Zwiedzających obowiązuje noszenie maseczki ochronnej i rękawiczek oraz skorzystania ze środka dezynfekcyjnego umieszczonego przy wejściu do muzeum.

Odwiedzający Muzeum Diecezjalne będą informowani o możliwości wejścia do obiektu i zasadach zwiedzania. Dla oczekujących na wejście pracownicy muzeum proponują zapoznanie się z umieszczoną w ogrodzie wystawą na temat fundacji Jana Długosza oraz odwiedziny w urządzony przy Domu Długosza „Ogród kanonika Marcina z Urzędowa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama