Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Zgodnie z decyzją prezydenta od dzisiaj, czyli 7 maja, wprowadzane są zmiany w działalności UM.

Osoby chcące dokonać wpłat mogą to uczynić w otwartych od dzisiaj okienkach kasowych w budynku urzędu przy ul. Mickiewicza 7. Do kasy dostać się można tylko i wyłącznie przez główne wejście do urzędu.

Do środka jednorazowo może wejść tylko tyle osób, ile w danej chwili czynnych jest okienek. Pozostali interesanci powinni oczekiwać na zewnątrz, zachowując wymagany 2-metrowy dystans od innych osób, o czym zresztą przypominają wymalowane żółte linie.

Osoby wchodzące do środka obowiązkowo muszą zdezynfekować ręce oraz mieć zasłonięte nos i usta. Przez główne wejście mogą wchodzić tylko i wyłącznie interesanci dokonujący wpłat w kasach. W pozostałych sprawach, gdzie konieczny jest osobisty kontakt - czyli: ślubów oraz bieżących rejestracji zgonów i urodzeń oraz sporządzania aktów zgonu i urodzeń; potwierdzenia profilu zaufanego; oględzin drzew lub krzewów poprzedzających wydanie zezwolenia na ich usunięcie, a także odbioru dowodów osobistych i dokumentów z ewidencji ludności; tablic i dowodów rejestracyjnych oraz praw jazdy; wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków oraz zaświadczeń i informacji o przeznaczeniu terenów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - należy kierować się wejściem bocznym od parkingu, przy wjeździe na parking.

Także w przypadku załatwiania powyższych spraw interesanci zobowiązani są do dezynfekcji rąk tuż przy wejściu do budynku oraz zasłaniania nosa i ust. Przed wizytą w urzędzie konieczne jest wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu z pracownikami urzędu.

Korespondencja może być przesyłana drogą pocztową lub elektroniczną. Istnieje ponadto możliwość pozostawienia jej w specjalnym pojemniku ustawionym przed barierą ochronną, w bocznym wejściu do budynku przy ul. Mickiewicza 7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama