Nowy numer 49/2020 Archiwum

190 tys. zł dla TDK

Wnioski o ministerialne dofinansowanie, złożone przez Tarnobrzeski Dom Kultury, zostały pozytywnie zaopiniowane.

W sumie tarnobrzeska placówka otrzyma z programów realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury 190 tys. zł.

W listopadzie ubiegłego roku wicedyrektor Mariusz Ryś złożył cztery przygotowane wnioski o dofinansowanie tegorocznych wydarzeń, wśród których były dobrze znane i od wielu lat wpisane w kalendarz imprezy kulturalne - Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, świętujący 25. edycję, oraz zupełnie nowa propozycja - Festiwal „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza.

- Można powiedzieć, że ma on kilku autorów, bo nad jego koncepcją zastanawiali się i wypracowywali kształt pani Iwona Rusek, sam pan prezydent Dariusz Bożek, któremu myśl wydarzenia związanego z naszym poetą, bo urodzonym w Dzikowie, bardzo się spodobała i mocno jej kibicował, oraz pracownicy urzędu miasta - wyjaśnia Mariusz Ryś. - Od wielu lat składamy wnioski o dofinansowanie, i jak to bywa - raz przechodzą pozytywną, raz negatywną weryfikację. Niemniej najczęściej pozyskujemy dotacje, ale chyba po raz pierwszy zdarzyło się, że pozytywne rekomendacje otrzymały wszystkie złożone przez nas wnioski. To bardzo cieszy i mamy nadzieję, że sytuacja związana z epidemią spowodowana przez koronawirus ustabilizuje się i pozwoli zrealizować nam nasze zamierzenia. 

TDK, oprócz wspomnianych dotacji na wydarzenia kulturalne, otrzyma również dofinansowanie z programu „Infrastruktura domów kultury”, które pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu nagłośnieniowego do sali widowiskowej.

Przejście wszystkich czterech wniosków to niewątpliwy sukces TDK, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że o dotacje wnioskowało kilka tysięcy instytucji z całego kraju, a pozytywną opinię uzyskało tylko nieco ponad 17 proc. z nich.

- To bardzo cieszy, że nasze inicjatywy zostały docenione - mówi dyrektor Piotr Markut.- Zakres realizacji zaplanowanych wydarzeń zostanie oczywiście dostosowany do sytuacji epidemicznej. Pracujemy nad tym obecnie, by wydarzenia były nie tylko atrakcyjne, ale również bezpieczne, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Mamy nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować. To duże wyzwanie.

Gdyby jednak sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na zorganizowanie zaplanowanych wydarzeń w przewidzianych terminach, zostaną one przesunięte na bezpieczny, późniejszy czas, albo odbędą się w nieco zmienionej formule lub całkowicie przeniesione do internetu. Szczegóły dotyczące planowanych wydarzeń będą opublikowane po otwarciu instytucji kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama