Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prezent dla strażaków z Samborca

Nowy średni samochód strażacki trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborcu, co poprawi skuteczność działań podejmowanych przez druhów ochotników.

Jednostka OSP w Samborcu otrzymała dofinansowanie na ten cel w wysokości 760 tys. zł z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z budżetu gminy.

Prezes OSP Wiesław Jarosz mówi, że nowy pojazd bardzo poprawi mobilność i skuteczność druhów. Teraz dysponują 20-letnim lekkim samochodem, który nie spełnia aktualnie obowiązujących wymogów.

- To był długo wyczekiwany zakup, postaramy się jeszcze o jakieś dodatkowe dofinansowanie, aby kupić samochód z jak najlepszym wyposażeniem - mówi prezes.

Gmina zadeklarowała, że w tym roku sfinansuje rozbudowę garażu w remizie strażackiej. Radny powiatu sandomierskiego z gminy Samborzec Adrian Wołos przypomina, że OSP w Samborcu należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a przez wieś przebiega droga krajowa nr 79. Strażacy często wyjeżdżają do wypadków drogowych, a jeszcze częściej do pożarów, głównie traw i nieużytków.

Jednostka OSP w Samborcu w przyszłym roku obchodzić będzie 100-lecie istnienia. Działa w niej aktywnie 18 przeszkolonych strażaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama