Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wystarczy 20 minut dziennie

W stalowowolskim dekanacie jest kilka prężnie działających grup rozważań. W tym roku, z wiadomych powodów, nie mogły niestety przeprowadzić żadnych spektakularnych akcji zachęcających do wspólnego czytania Pisma Świętego.

Jedna z takich grup działa w parafii pw. Jana Pawła II, zwanej też popularnie akademicką, gdyż jej świątynia znajduje się w studenckim kampusie.

– W zeszłym roku zainicjowała ona na przykład akcję „Zjedz słowo Boże”, która miała zachęcić ludzi do czytania Pisma Świętego. Zrobili to radośnie i po Bożemu. W tym roku było to niemożliwe. Ograniczaliśmy się więc tylko do czytania przed każdą Mszą św. fragmentów Pisma Świętego. Zachęcałem też parafian do częstszego sięgania po Biblię. Wystarczy bowiem poświęcić maksimum 20 minut dziennie, by przez rok przeczytać całe Pismo Święte – zapewnia proboszcz ks. Marcin Hanus.

Grupa biblijna przy parafii Jana Pawła II liczy obecnie około 20 osób. Jednoczy ich Jezus, którego chcą poznawać, wiedzieć o Nim coraz więcej. Dlatego podstawową rzeczą, którą robią na spotkaniach jest czytanie Pisma Świętego i medytacja. – Kto nie zna słowa Bożego, ten nie zna Chrystusa – te słowa św. Hieronima są chyba najlepszą zachętą do czytania Pisma – dodał ks. Hanus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama