Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ufundowali respirator i pompy infuzyjne

Prawie 150 tys. zł zebrali duchowni i osoby zakonne z diecezji sandomierskiej. Pieniądze zostały przekazane na zakup sprzętu medycznego do szpitali w Sandomierzu i Nisku.

Inicjatywę zbiórki podjętą przez kilku księży dziekanów poparł bp Krzysztof Nitkiewicz, który osobiście włączył się w tę formę pomocy. Zebrano w sumie 150 tys. zł.

Zdecydowano, że 100 tys. zł. trafi do sandomierskiej lecznicy na zakup respiratora, a za 50 tys. zł zostaną zakupione pompy infuzyjne do szpitala w Nisku. Do składki duchowieństwa sandomierskiego dołączyły się siostry zakonne, księża ze zgromadzeń zakonnych w diecezji oraz Akcja Katolicka.

– Wszystkim ofiarodawcom z serca błogosławię, obejmując modlitwą chorych, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą służbę zdrowia – dziękował bp Nitkiewicz. Dodał, że od początku zależało mu na tym, aby celem składki był zakup aparatury medycznej, czyli sprzętu, który posłuży wiele lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama