Nowy numer 44/2020 Archiwum

Sandomierz. Szpitalny oddział neurologii wznowił przyjęcia

Neurologia Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu przyjmuje na nowo pacjentów. Oddział działa w trybie ostrego dyżuru i przyjmowane są tylko przypadki pilne.

W poniedziałek wieczorem sandomierski oddział neurologii wrócił do trybu pracy w trybie specjalnym, czyli takim, w jakim funkcjonował od 13 marca, kiedy z powodu panującej epidemii przyjmowane były tylko przypadki pilne.

Od 29 kwietnia oddział był nieczynny po tym, jak u kilku osób z personelu i u jednego pacjenta stwierdzono obecność SARS-CoV-2. Dyrektor Marek Kos podjął wtedy decyzję o całkowitym zamknięciu oddziału. Neurologia, zgodnie z wszystkimi wytycznymi, została zdezynfekowana. Przez kilka dni pacjenci z nowymi zachorowaniami nie mogli być przyjmowani do sandomierskiego szpitala, trafiali m.in do Staszowa odległego prawie o 50 km.

– Od poniedziałku, od godz. 19 neurologia działa tak, jak przed przerwą, czyli w trybie ostrego dyżuru: są lekarze, pielęgniarki i pozostały personel, możemy pracować – mówi Marek Kos, dyrektor szpitala w Sandomierzu. Opiekę medyczną będzie sprawował także nowy zespół.

Od wczoraj w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu działa oddział rehabilitacji. Warunkiem przyjęcia do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej są wcześniejsze zapisy przez telefon i umówienie się na konkretną godzinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama