Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gorzyce. Szkoła w walce z koronawirusem

Zespół Szkół w Gorzycach włączył się do walki z epidemią koronawirusa - uczniowie i nauczyciele tej szkoły produkują przyłbice.

Dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty nowa, nieznana dotąd sytuacja jest bardzo trudna. Zdalne lekcje, różne parametry domowych komputerów, brak internetu - to tylko niektóre problemy z którymi się spotykają.

Zespół Szkół w Gorzycach od wielu lat jest placówką innowacyjną, która wyprzedza inne szkoły pod względem technologii i sprzętu. Tak jest i tym razem.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach włączyli się do walki z epidemią koronawirusa  poprzez produkcję przyłbic. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej bazie oraz wysokiej jakości sprzętowi, który posiada gorzycka placówka.

- Przyłbice wytwarzamy wykorzystując trójwymiarowe drukarki 3-D. Jest to proces bardzo precyzyjny i dlatego jedna drukarka jest w stanie w ciągu doby wykonać kilka egzemplarzy - mówi Wiesław Bednarczyk, nauczyciel informatyki w gorzyckiej szkole, nadzorujący proces wytwarzania przyłbic.

- Jednak dzięki temu, iż posiadamy kilka takich drukarek, w ciągu dwóch tygodni wyprodukowaliśmy ponad 100 sztuk, a produkcja będzie kontynuowana - dodaje Wiesław Bednarczyk.

Na co dzień z drukarek 3-D w gorzyckiej szkole korzystają uczniowie. Aby taka drukarka wyprodukowała jakiś element, najpierw należy napisać odpowiedni program, a więc nauka programowania musi stać na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie stanowi to problemu dla uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach.

W produkcję przyłbic zaangażowali się uczniowie, szczególnie Jakub Kołodziejczyk i Paweł Grochola z klasy drugiej technikum informatycznego.

- Przyłbice przekazujemy do organu prowadzącego szkołę, czyli do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, i tam są one rozdysponowane w miejsca najbardziej potrzebne - mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

- Patrząc na zaangażowanie naszych nauczycieli oraz uczniów chcących bezinteresownie pomagać w tych trudnych chwilach jestem spokojny o przyszłość naszej szkoły - dodaje dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama