Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świętowanie w czasie epidemii

W Stalowej Woli świętowano nie, jak co roku, z pompą na rozwadowskim rynku, ale wirtualnie. Muzeum Regionalne, organizator obchodów 3 Maja, zaproponowało mieszkańcom specjalny program.

Były to więc  konkursy, warsztaty rodzinne, swoiste lekcje historii. - Można było powrócić na przykład do międzywojennego Rozwadowa, obecnej dzielnicy Stalowej Woli, gdzie mieszkańcy tego miasteczka tłumnie uczestniczyli we wszystkich ważnych dla Polski rocznicach i wydarzeniach o charakterze patriotycznym - poinformowała Beata Trybuła z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Muzeum zachęcało także do wzięcia udziału w patriotycznej grze rodzinnej. - To edukacyjna planszówka przygotowana specjalnie na tę okazję. Dzięki niej przypomnieliśmy sobie wiedzę o Polsce, jej geografii, historii i symbolach narodowych - dodała pani Beata. Muzeum udostępniło także instrukcje wykonania narodowych kokard.

W Janowie Lubelskim z kolei świętowanie uchwalenia Konstytucji 3 Maja ograniczono do Mszy św., sprawowanej w tamtejszej kolegiacie. Przy pomniku Tadeusza Kościuszki zaś powiewała narodowa flaga.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama