Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nisko. W doborowym gronie

Niżańska gmina została przyjęta do Związku Miast Polskich.

- Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Posiada bogate tradycje międzywojenne. Związek działa aktywnie w zakresie promocji gospodarczej i kulturalnej miast. Prowadzi działalność wydawniczą i szkoleniową oraz szeroką wymianę doświadczeń. Współpracuje także z podobnymi organizacjami w innych krajach - powiedział  Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Związek Miast Polskich, największa tego typu organizacja w Polsce, skupia obecnie 331 miast.

Nisko. W doborowym gronie

- Nasza gmina już współpracuje z doradcami Związku Miast Polskich przy opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej do Programu Rozwoju Lokalnego. Pieniądze na ten cel pochodzą z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 - dodał burmistrz.

- Znalezienie się Niska w drugim etapie tego programu, w gronie 54 miast, jest już dużym sukcesem. Aplikowało bowiem do niego aż 213. Każde z miast ma trzech "aniołów stróżów", ekspertów z ZMP, którzy mają im pomóc wypracować program rozwoju, który pozwoli konkurować o konkretne pieniądze na konkretne przedsięwzięcia - zapewnił Jarosław Komża, członek zarządu ZMP.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama