Nowy numer 47/2020 Archiwum

Podziel się swoim świadectwem

- Gazetka parafialna to ważny sposób ewangelizacji - zapewnia proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli ks. Mieczysław Kucel.

Stąd jego apel do parafian, ale nie tylko, by bardziej angażowali się w wydawanie pisma, zwłaszcza, że we wrześniu rozpoczyna się Rok z Michalitami, żeby uczcić setną rocznicę założenia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

 - Prosimy zwłaszcza o dzielnie się swoim świadectwem. Zawsze to lepiej dla pisma, kiedy redaguje go więcej autorów - dodaje proboszcz.

Ks. Mieczysław Kucel jest kościelnym asystentem „Naszego Słowa”, gazetki od trzech lat wydawanej przez tę michalicką parafię. Jest to tygodnik, który, w liczbie około 380 sztuk, rozprowadzany jest bezpłatnie wśród wiernych podczas niedzielnych mszy świętych. Na dwunastu stronach podejmowana jest różnorodna tematyka, w zdecydowanej większości religijna, przybliżająca też samo zgromadzenie oraz parafialne życie. Zamieszczane są również wiersze.

Podziel się swoim świadectwem

„Nasze Słowo” redaguje zespół w składzie Piotr Kucia, Bogusław Kopacz, Tomasz Czarnecki (skład) oraz ks. Mieczysław Kucel (asystent kościelny i fotograf w jednej osobie).

Piotr Kucia, nieoficjalny naczelny gazetki, związany jest nią od samego początku.

Gazetka rozchodzi bardzo szybko. Nie zostaje ani jeden egzemplarz. Pismo jest bardzo popularne w parafii. Zawsze jest słowo proboszcza, coś o założycielu zgromadzenia bł. ks. Bronisławie Markiewiczu. Prezentowane są parafialne grupy.

- Ostatnio zamieściliśmy cykl o michalitach z okazji zbliżającej się setnej rocznicy powstania zgromadzenia. Staramy się, aby nasza gazetka nie była ani zbyt teologiczna ani też tabliodowa. By przede wszystkim była zachowana więź z parafią. Jest też zawsze jakiś humor, konkurs czy wiersze - podkreśla naczelny.

Podziel się swoim świadectwem

„Nasze Słowo” miało także kilka specjalnych wydań związanych na przykład z misjami czy z osobą bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Pismo w specjalny sposób uczci także Rok z Michalitami, który rozpocznie się we wrześniu.

- Już rozpoczęliśmy cykl artykułów pt. „Michalici w moim życiu”, pokazujący świadectwa ludzi, którzy mieli ważny dla siebie kontaktami z michalitami. Od 29 września z kolei będziemy też zamieszczać rys historyczny, pokazujący ciekawą i burzliwą historię tego zgromadzenia plus osoby, które przyczyniły się do jego zatwierdzenia w 1920 roku - zdradza Piotr Kucia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama