- Gazetka parafialna to ważny sposób ewangelizacji - zapewnia proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli ks. Mieczysław Kucel.
Stąd jego apel do parafian, ale nie tylko, by bardziej angażowali się w wydawanie pisma, zwłaszcza, że we wrześniu rozpoczyna się Rok z Michalitami, żeby uczcić setną rocznicę założenia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.
- Prosimy zwłaszcza o dzielnie się swoim świadectwem. Zawsze to lepiej dla pisma, kiedy redaguje go więcej autorów - dodaje proboszcz.
Ks. Mieczysław Kucel jest kościelnym asystentem „Naszego Słowa”, gazetki od trzech lat wydawanej przez tę michalicką parafię. Jest to tygodnik, który, w liczbie około 380 sztuk, rozprowadzany jest bezpłatnie wśród wiernych podczas niedzielnych mszy świętych. Na dwunastu stronach podejmowana jest różnorodna tematyka, w zdecydowanej większości religijna, przybliżająca też samo zgromadzenie oraz parafialne życie. Zamieszczane są również wiersze.
„Nasze Słowo” redaguje zespół w składzie Piotr Kucia, Bogusław Kopacz, Tomasz Czarnecki (skład) oraz ks. Mieczysław Kucel (asystent kościelny i fotograf w jednej osobie).
Piotr Kucia, nieoficjalny naczelny gazetki, związany jest nią od samego początku.
Gazetka rozchodzi bardzo szybko. Nie zostaje ani jeden egzemplarz. Pismo jest bardzo popularne w parafii. Zawsze jest słowo proboszcza, coś o założycielu zgromadzenia bł. ks. Bronisławie Markiewiczu. Prezentowane są parafialne grupy.
- Ostatnio zamieściliśmy cykl o michalitach z okazji zbliżającej się setnej rocznicy powstania zgromadzenia. Staramy się, aby nasza gazetka nie była ani zbyt teologiczna ani też tabliodowa. By przede wszystkim była zachowana więź z parafią. Jest też zawsze jakiś humor, konkurs czy wiersze - podkreśla naczelny.
„Nasze Słowo” miało także kilka specjalnych wydań związanych na przykład z misjami czy z osobą bł. ks. Bronisława Markiewicza.
Pismo w specjalny sposób uczci także Rok z Michalitami, który rozpocznie się we wrześniu.
- Już rozpoczęliśmy cykl artykułów pt. „Michalici w moim życiu”, pokazujący świadectwa ludzi, którzy mieli ważny dla siebie kontaktami z michalitami. Od 29 września z kolei będziemy też zamieszczać rys historyczny, pokazujący ciekawą i burzliwą historię tego zgromadzenia plus osoby, które przyczyniły się do jego zatwierdzenia w 1920 roku - zdradza Piotr Kucia.