Nowy numer 49/2020 Archiwum

Diecezja ufunduje sprzęt dla szpitala w Sandomierzu i Nisku

Biskup Krzysztof Nitkiewicz w specjalnym piśmie podziękował za złożone ofiary i poinformował, że za zebraną kwotę zostanie zakupiony respirator dla szpitala w Sandomierzu i osiem infuzyjnych dla szpitala w Nisku.

Inicjatywę zbiórki ofiar podjętą przez kilku księży dziekanów poparł bp Krzysztof Nitkiewicz, który osobiście włączył się w tę formę pomocy.

Przez dwa tygodnie została zebrana kwota 140 915,25 zł. W wydanym piśmie bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował duchowieństwu za podjętą akcję.

– Ciesząc się z tego, że wzięło w niej udział wiele osób, pragnę wyrazić gorące podziękowanie Biskupowi Edwardowi i naszemu kochanemu Duchowieństwu. Do Kapłanów Diecezji Sandomierskiej dołączyli Księża Sercanie z parafii pw. św. Stanisława w Ostrowcu Świętokrzyskim, Księża Michalici z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, Siostry zakonne ze Zgromadzeń Córek św. Franciszka Serafickiego, Sióstr Imienia Jezus i Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Ofiarę złożyła Akcja Katolicka i niektórzy wierni świeccy – pisze w podziękowaniu bp Nitkiewicz.

Za złożoną kwotę zostanie zakupiony respirator do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu oraz osiem pomp infuzyjnych do szpitala w Nisku.

– Wszystkim Ofiarodawcom z serca błogosławię, obejmując modlitwą Chorych, Lekarzy, Pielęgniarki, Ratowników Medycznych i całą Służbę Zdrowia – pisze bp K. Nitkiewicz.

Diecezja ufunduje sprzęt dla szpitala w Sandomierzu i Nisku   Podziękowanie bp. Krzysztofa Nitkiewicza.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama