Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Darmowe maseczki od miasta

Urząd Miasta Tarnobrzega podjął decyzję o zakupie dla każdego mieszkańca środków ochronnych.

Jest to reakcja magistratu na wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, także na ulicach.

Do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

- Dostosowujemy swoje działania zarówno do aktualnej sytuacji, w tym dynamiki wzrostu zachorowań w mieście, ale też do aktualnie obowiązujących wytycznych. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania zdecydowaliśmy o zaopatrzeniu mieszkańców w maseczki. Będą to maseczki wielokrotnego użytku, certyfikowane. W pakietach, jakie do mieszkańców trafią, będzie też płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 300 ml. Płyn został pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid. Dołączymy do tego też parę rękawiczek - informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Termin dostarczenia pakietów do tarnobrzeżan jest uzależniony od dostawy zamówionych przez miasto artykułów. - Liczymy, że do końca tygodnia zamówienie do nas dotrze, wówczas od najbliższego poniedziałku rozpocznie się dystrybucja. Do rozdania będzie 17 tysięcy pakietów. Zapotrzebowanie oszacowaliśmy na podstawie deklaracji śmieciowych. Za dystrybucję na osiedlach podmiejskich odpowiedzialni będą przewodniczący osiedli wspierani przez OSP, w mieście zadania tego podjęły się spółdzielnie mieszkaniowe, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” oraz Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przygotowania pakietów wolontariacko podjęli się urzędnicy. Za włączenie się w to zadanie wszystkim już teraz serdecznie dziękuję - dodaje prezydent Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama