Nowy numer 5/2023 Archiwum

Kara za niezachowanie zasad kwarantanny

Niechlubnym rekordem popisał się mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który w ciągu pięciu dniu, trzykrotnie naruszył zasady kwarantanny. Teraz zapłaci 10 tys. złotych kary.

Dwudziestopięcioletni mieszkaniec powiatu sandomierskiego został zobowiązany przez służby sanitarne do pozostawania w odosobnieniu, w kwarantannie.

Podczas kontroli nie odbierał telefonów oraz nie odpowiadał na inne próby nawiązania kontaktu przez policję.

– Mieszkaniec Gminy Łoniów, który powinien pozostawać na kwarantannie w ciągu pięciu dni kilkakrotnie naruszył jej zasady. Nie odbierał telefonu od policjantów, nie odpowiadał na inne próby nawiązania z nim kontaktu przez policję. Na domiar złego zaprosił nawet swojego kolegę na spotkanie towarzyskie – mówiła sierżant sztabowy Paulina Kalandyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Po tym ostatnim zajściu policjanci zdecydowali, że nie tylko wystawią mężczyźnie wniosek do sądu o ukaranie, ale też powiadomią o sprawie sanepid. Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję: 25-latek za lekceważenie zasad kwarantanny ma zapłacić 10 tysięcy złotych kary administracyjnej.

Przypominamy, że wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, są wyciągane surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości 30 tys. zł. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń, mogą zostać ukarane przez policjantów grzywną w wysokości 5 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy