Nowy numer 47/2020 Archiwum

Takiej Wielkanocy jeszcze nie było

W historii polskiego Kościoła nie było sytuacji, by świątynie świeciły pustkami, a podczas Wielkanocy wierni nie mogli radować się ze zmartwychwstania Chrystusa z najbliższą rodziną.

Jako duszpasterze duchowo łączymy się z wszystkimi mieszkańcami naszej parafii i dekanatu. Wielu z was doświadcza wielkiego bólu serca  z powodu braku możliwości uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz Niedzieli Zmartwychwstania. Niestety sytuacja jest na tyle poważna, że należy pozostać w domach. Przetrwajmy ten trudny czas. Módlmy się i starajmy się nawzajem okazywać wiele cierpliwości i życzliwości. Ufajmy i wierzmy, że Pan nie opuści tych, którzy w Nim pokładają nadzieję - zwrócił się do wiernych ks. Krzysztof Kida, dziekan dekanatu Stalowa Wola.

Dziś, w Wielką Sobotę, święcimy pokarmy. W parafii Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem proboszcz ks. Stanisław Czachor przypomniał wiernym, iż w tym roku sami muszą o to zadbać; by przy wielkanocnym śniadaniu odmówili modlitwę, którą zamieścił na stronie internetowej parafii.

Życzył im też dużo zdrowia. - Jest to czas bardzo trudny, dlatego prosimy o wzajemną modlitwę za siebie, życzliwość i zrozumienie. Niech Trójedyny Bóg i Chrystusowa Matka czuwają nad nami wszystkimi - powiedział proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama