Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Wracaj do domu!

Decyzją rządu, obowiązujące obostrzenia w związku ze stanem epidemii zostały przedłużone do 19 kwietnia.

Tarnobrzeski Urząd Miasta, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców oraz pragnąc przypomnieć im o obowiązujących zakazach, przygotował nową akcję "Wracaj do domu". W przestrzeni publicznej miasta pojawiły się dzisiaj banery z hasłami: "Wracaj do domu! Nie daj się zarazić!" oraz informacjami o dwóch podstawowych zasadach, jakie należy zachowywać, by uniknąć zakażenia koronawirusem.

- Mimo coraz piękniejszej pogody w czasie trwania epidemii nie możemy pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. To nie czas na bezcelowe spacery, pogaduchy ze znajomymi, wygrzewanie się w słońcu na ławkach. Wszystkim nam tego bardzo brakuje, jednak musimy wiedzieć, jak wielka odpowiedzialność społeczna na każdym z nas spoczywa. Ostatni weekend, gdy dopisała pogoda, pokazał, że sporo z nas nadal lekceważy obowiązujące obecnie wytyczne. Proszę, wytrwajmy jeszcze w kwarantannie. To najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z koronawirusem. Zostań w domu! Jeśli musisz wyjść, zachowaj wszelkie zalecane środki ostrożności - apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Oprócz akcji informacyjnej urząd zlecił dezynfekcję miasta. W pierwszej kolejności zdezynfekowane zostały miejsca najczęściej uczęszczane obecnie przez mieszkańców, czyli pl. Bartosza Głowackiego, al. Lipowa, okolice hali targowej, a także główne ciągi komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem przystanków komunikacji miejskiej i koszy na śmieci. Dezynfekowane będą też sygnalizatory świetlne przy przejściach dla pieszych. Akcja odbyła się w godzinach nocnych. Decyzje o kolejnych dezynfekcjach (częstotliwość i miejsca) będą uzależnione od rozwoju sytuacji, która jest dynamiczna i nieprzewidywalna.

Ponadto tarnobrzeski samorząd sukcesywnie wspiera Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg. Wracaj do domu!   Kolejna partia darów od Urzędu Miasta dla tarnobrzeskiego szpitala. Urząd Miasta

- Dziś do tarnobrzeskiej lecznicy trafiło 100 przyłbic ochronnych na twarz oraz 3,5 tysiąca maseczek. Na kolejne wsparcia szpital może liczyć po Świętach Wielkanocnych - podkreśla prezydent Bożek. - Jako samorząd wspieramy sprzętowo szpital - kupujemy respiratory niezbędne do ratowania życia osób zakażonych, doposażamy w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny oraz odzież przekazujemy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym.

W związku z licznymi pytaniami, jakie odbierał Urząd Miasta, w jaki sposób można go wesprzeć w walce z epidemią koronawirusa, utworzone zostało specjalne subkonto, na które można przekazywać darowizny: nr 16 1240 2223 1111 0010 9811 4206 (Bank Pekao) z dopiskiem „]"Razem pokonamy koronawirusa".

Wszystkie zgromadzone na nim pieniądze zostaną przeznaczone na działania zmierzające do zminimalizowania rozmiaru epidemii na terenie miasta. - Dziękujemy za każdy przejaw troski - dodaje prezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama