Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Potrzebne komputery dla uczniów!

Urząd Miasta zwraca się z apelem do firm, banków i osób prywatnych o przekazywanie do szkół niepotrzebnego sprzętu komputerowego.

Chodzi o pomoc dla uczniów, którzy nie dysponując sprzętem komputerowym, nie mogą realizować podstawę programową.

Z zestawienia otrzymanego z tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynika, że samych laptopów potrzeba ponad 300 sztuk.

W związku z zamknięciem szkół i zawieszeniem normalnych lekcji, wymuszonym przez obowiązujący stan epidemii, Ministerstwo Edukacji Narodowej zleciło prowadzenie nauczania e-learningowego, z wykorzystaniem dostępnych platform. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada komputerów, dzięki którym mogliby realizować podstawy programowe, lub w danym domu jest niewystarczająca ilość sprzętu, by wszystkie dzieci miały jednoczesny dostęp do niego.

- Zwracam się więc do firm, banków i osób prywatnych. Jeżeli posiadacie Państwo sprawny sprzęt komputerowy: komputery, monitory, laptopy, tablety, mikrofony, kamery, myszki, słuchawki, itp., który nie jest już używany lub jest nowy, ale niepotrzebny, w imieniu uczniów, bardzo proszę o przekazanie go do tarnobrzeskich szkół, te rozdysponują go pomiędzy swych uczniów według zgłoszonych potrzeb - apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek 

W sprawie możliwości przekazania sprzętu komputerowego prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta (tel. 15-822-65-70 wew. 214). Magistrat przekaże wszystkie dary szkołom. Po ustaniu epidemii wypożyczony uczniom sprzęt wróci do szkół, by służyć wszystkim uczniom. 

Jednocześnie informujemy, że samorząd Tarnobrzega złożył wniosek o grant do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli. Jednak zgłoszone w ostatnich dniach do dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, w związku z prowadzeniem lekcji on-line, wielokrotnie przewyższa możliwości jego pozyskania. W ramach grantu z CPPC można liczyć tylko na 40 laptopów, tymczasem potrzeba ponad 300.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama