Nowy numer 47/2022 Archiwum

Dary od Grupy Amica

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła przekazał dziś tarnobrzeskiemu szpitalowi sprzęt od Grupy Amica.

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu jest jedną z kilku placówek w województwie podkarpackim, które otrzymały sprzęt AGD od Grupy Amica.

Firma wspiera tych, którzy walczą i są najbardziej narażeni na zakażenie SARS-CoV-2, czyli przede wszystkim szpitale, które w obecnym czasie znalazły się w trudnym położeniu. Wczoraj po sprzęt do siedziby Amici przyjechał samochód z Podkarpacia. Dary przygotowano według listy przygotowanej przez sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła, pochodzącego z Niska. W transporcie pomagała Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

Wsparcie otrzymały szpitale w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Leżajsku oraz Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. W sumie na Podkarpacie trafiło 7 chłodziarek, 5 kuchenek mikrofalowych i pralka. Tarnobrzeski szpital otrzymał mikrofalę i chłodziarkę.

Dary od Grupy Amica   Wczorajszy załadunek sprzętu we Wronkach. Grupa Amica

- To piękny gest odpowiadający na hasło „Wspierajmy się”. To dowód na owocność współpracy. W imieniu mieszkańców naszego miasta, którym tarnobrzeski szpital służy, dziękuję - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

- Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu walczącego z wirusem - powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy