Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Oscar dla LiuGong Dressta

Spycharka gąsienicowa Dressta TD-16N produkowana przez firmę LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli otrzymała nagrodę Red Dot Product Design Awards.

To międzynarodowe wyróżnienie, często nazywane przez ekspertów „Oscarem designu”, jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

- Dressta TD-16N zaś dzięki swojej konstrukcji wyznacza nowe standardy widoczności i bezpieczeństwa w świecie maszyn przeznaczonych do robót ziemnych. To pierwszy raz w historii kiedy Red Dot Product Design Award zostało przyznane maszynie budowlanej produkowanej w Polsce - poinformowało biuro prasowe firmy Dressta.

Spycharka zaprezentowana na targach ConExpo w Las Vegas została wyprodukowana w fabryce LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli.

Zaprojektowanie zupełnie nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta kierowanemu przez Eda Wagnera - Dyrektora Wykonawczego ds. Nowych Technologii i Gary’ego Majora - Dyrektora Wykonawczego ds. Wzornictwa Przemysłowego.

- Od początku wiedzieliśmy, że kluczem do rozwiązania zadania i zaprojektowania prawdziwie wyjątkowego na skalę światową modelu spycharki jest postać operatora maszyny. Zaczęliśmy dosłownie od operatora, lemiesza i gąsienicy, a następnie zbudowaliśmy wszystko wokół nich nie pozwalając sobie na żadne kompromisy. Okazało się, że obszarem nad którym warto popracować jest komfort obsługi maszyny i poziom widzialności z perspektywy operatora. Rezultatem naszej pracy jest spycharka z niezrównaną widocznością dookoła, obejmującą zakres aż 309 stopni - zapewnił Ed Wagner.

Nowa spycharka produkowana w Stalowej Woli do sprzedaży trafi już w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama