Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Kolejne propozycje dla przedsiębiorców

Urząd miasta uruchomił bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców dotyczące tzw. "tarczy antykryzysowej".

Wielu przedsiębiorców oraz ekspertów zwraca uwagę na niejasne i zwiłe zapisy zawarte w rządowym programie pomocy dla firm.

Tarnobrzeski urząd miasta postanowił także i w tym względzie wyjść z pomocą miejscowym przedsiębiorcom. W tym celu udostępnia bezpłatne porady prawne. Każdy zainteresowany może skierować pytanie do prawników prowadzących obsługę prawną urzędu miasta. Swoje zapytanie winien wysłać na adres mailowy: obsługaprawna@um.tarnobrzeg.pl, wskazując w treści wiadomości nazwę oraz numer z CEIDG/KRS, pod którym została zarejestrowana firma.  Podany adres mailowy będzie dostępny przez czas zagrożenia COVID – 19.

Tarnobrzeski magistrat już wcześniej postanowił wesprzeć przedsiębiorców na miarę swoich możliwości oraz zapisów prawnych. Przygotowany pakiet pomocowy dla lokalnych firm objął, m.in. zwolnienie z czynszów, za czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach wynajętych od gminy, a którzy w związku z koronawirusem zmuszeni byli ją zawiesić; odroczenie płatności podatku od nieruchomości bądź rozłożenia na raty tej płatności, bez naliczania odsetek; zawieszenie również opłaty za dzierżawę terenu pod tzw. ogródek letni; wstrzymanie działań windykacyjnych wobec firm.

Z inicjatywy prezydenta Dariusza Bożka powstała także lista tarnobrzeskich punktów gastronomicznych oraz cukierni świadczących usługi na wynos lub z dostawą do klientów. Restauratorzy, kawiarnie były bowiem pierwszymi „ofiarami” obostrzeń wprowadzanych przez rząd w związku ogłoszonym stanem epidemii.

Miasto także pamiętało o działających małych sklepach, dostarczając im zakupione przez siebie środki ochronne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama