Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Personel szpitala nie jest zarażony

Personel oddziału wewnętrznego stalowowolskiego Szpitala Powiatowego nie zaraził się koronawirusem. Wszystkie przeprowadzone testy dały wynik ujemny.

Chcemy uspokoić mieszkańców powiatu. Pielęgniarka z oddziału wewnętrznego, u której wykryto koronawirusa, nie zaraziła nim pozostałego personelu. Próby do badania zostały pobrane od 44 osób - lekarzy, pielęgniarek, salowych, sprzątających, a także pacjentów, którzy mieli z nią kontakt. Na szczęście wszystkie wyniki tych testów okazały się ujemne. Na wszelki wypadek decyzją sanepidu cały przebadany personel pozostaje jeszcze na kwarantannie, a pozostający na oddziale wewnętrznym pacjenci są obsługiwani przez pracowników oddziału kardiologicznego. Sytuacja jest więc opanowana i pod kontrolą - zapewnił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli utworzony zostanie oddział obserwacyjny dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

- Oddział ten powstanie na bazie dotychczasowych oddziałów: okulistycznego i kardiologicznego I. Trafiający tu pacjenci będą przebywać w warunkach izolacji i będą pobierane od nich do badania próbki pod kątem koronawirusa. Ci, u których testy dadzą wynik pozytywny, będą trafiali do szpitali jednoimiennych, a ci z wynikiem ujemnym będą przenoszeni do oddziałów dedykowanych ich schorzeniom. Takie rozwiązanie powinno nam pomóc lepiej zabezpieczyć pacjentów szpitala oraz personel przed ewentualnym zarażeniem się koronawirusem - dodał starosta.

Obecnie koronawirusa potwierdzono u 12 mieszkańców stalowowolskiego powiatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama