Nowy numer 48/2020 Archiwum

Aplikacja ułatwiająca pomoc

Dzięki nowej aplikacji pracownicy organizacji pomocowych, urzędów, służb medycznych i sanitarnych, mogą szybko i sprawnie wnioskować o wsparcie podkarpackich terytorialsów.

W Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej opracowali specjalną aplikację webową, która pozwala na kontakt oficerów łącznikowych z Brygad OT z pracownikami organizacji pomocowych celem udzielenia wsparcia osobom potrzebującym. Narzędzie jest też dostępne dla urzędów, służb medycznych i sanitarnych.

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej komendanci akademii wojskowych przekazali do dyspozycji dowódcy WOT niezbędne siły i środki ze szkół wojskowych. Najnowszym produktem podchorążych z WAT jest aplikacja „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. Ułatwia ona proces dotarcia z pomocą do osób pozostających w izolacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Dzięki niej pracownicy urzędów i organizacji pomocowych, służb medycznych i sanitarnych, mogą szybko i sprawnie wnioskować o wsparcie żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Informacje te trafiają do oficerów łącznikowych w dowództwie brygady, oni zaś zlecają wykonanie zadania dowódcom batalionów OT do których przypisany jest dany powiat, miasto czy gmina. 

Aplikacja przygotowana przez podchorążych jest bardzo prosta w obsłudze. Ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza, w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla oficera łącznikowego z brygady, który pod wskazany adres kieruje żołnierzy WOT z pomocą. Co ważne - zlecający zadanie będzie mógł na bieżąco śledzić postęp jego realizacji. Istotnym jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje, dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski.

Narzędzie jest usługą webową, w pierwszej wersji łączy pracowników takich instytucji jak ośrodki pomocy społecznej oraz Caritas z oficerami łącznikowymi brygady. Sukcesywnie lista instytucji i organizacji mogących korzystać z aplikacji będzie rozszerzana w zależności od potrzeb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama