Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stalowa Wola - Rozwadów. Lokale i kamienice w górę

- Rewitalizacja rozwadowskiego rynku nie zostanie wstrzymana - zapewnił Andrzej Kochan, radny z tej dzielnicy Stalowej Woli.

Zdaniem radnego, jeszcze w kwietniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tych prac, a teoretycznie w sierpniu jego zwycięzca powinien rozpocząć roboty.

Teoretycznie, ponieważ szybszy rozwój epidemii koronawirusa mógłby opóźnić fizyczne wejście wykonawcy na plac budowy.

- Mimo iż miasto ogranicza, co zrozumiałe, różnorodne wydatki, to jednak rewitalizacja Rozwadowa nie może być zaniechana, ponieważ inwestycja ta jest współfinansowana z unijnych funduszy - dodał Andrzej Kochan.

Stalowa Wola - Rozwadów. Lokale i kamienice w górę

Obecnie handel w Rozwadowie odbywa się głównie w sklepach prowadzonych przez osoby, które są jednocześnie właścicielami kamienic, w których te punkty się znajdują. Wieść o rewitalizacji rynku sprawiła bowiem, że ceny budynków oraz wynajmu lokali poszły gwałtownie w górę, czasami nawet o więcej niż 100 proc.

Stalowa Wola - Rozwadów. Lokale i kamienice w górę

Rewitalizacja najstarszej dzielnicy Stalowej Woli kosztować będzie około 20 mln złotych. W prace te oprócz samorządu angażują się także mieszkańcy - indywidualnie lub skupieni w stowarzyszeniach, w tym zwłaszcza w „Pomocnej dłoni”. Na potrzeby Galerii Karpińskiego adaptowano już zabytkowe pomieszczenia po byłym sądzie. Na ukończeniu jest modernizacja „Sokoła”. W planach jest także odnowa zabytkowego dworca PKP w Rozwadowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama