Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Ruszyła dezynfekcja miasta

Płyn jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, a całość prac koordynuje Miejski Zakład Budynków.

Chcemy żyć normalnie, ale do tego potrzebne są odpowiednie zabezpieczenia. W związku z tym dziś rusza dezynfekcja miasta - poinformował Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

- Dezynfekowane są ulice i chodniki. Samochód jest wyposażony w sprzęt rozpylający i w ciągu kolejnych dni objedzie całe miasto. Do dezynfekcji służy unikalna konstrukcja polskiej firmy Supersnow - Armatka 700ASE. Na co dzień służyła ona do produkcji śniegu, teraz została specjalnie przygotowana do tego, żeby odkażać miejsca publiczne - wyjaśniła Katarzyna Tracz z Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

Armatka to systemem 19 zbiorników, każdy o pojemności  tysiąca litrów. Pozwala na przejechanie około 30 km przy szerokości oprysku 8 metrów. W ciągu minuty urządzenie wytwarza około 10 miliardów kropli, co pozwala rozprowadzić środek dezynfekcyjny dość równo po całej powierzchni.

Do pomocy przy dezynfekcji włączyła się również miejscowa OSP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • EmSi
    03.04.2020 15:01
    Jakie środki mogą zostać użyte do dezynfekcji by była bezpieczna dla ludzi i zwierząt?
    doceń 0
  • Marcinwer
    06.04.2020 11:37
    Marcinwer
    Bezpieczne są wszystkie jak się umie stosować. W większości miast pryskają podchlorynem sodu z tego co wiem
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama