Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bojanów. To nie prima aprilis

Od 1 kwietnia otwarte będzie targowisko w Bojanowie.

W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców, odpowiadając na apel ministra rolnictwa zdecydowałem o przywróceniu w ograniczonym zakresie handlu na gminnym targowisku od najbliższej środy, czyli 1 kwietnia - poinformował wójt tej gminy Sławomir Serafin.

Handel na targowisku, tylko żywnością, obwarowany będzie jednak wieloma ograniczeniami. Sprzedawać można będzie wyłącznie nieprzetworzone produkty rolne, w tym owoce i warzywa, a także sadzonki drzew, krzewów, kwiatów i nasiona. Nad przestrzeganiem tych zasad czuwać będzie zarządca targowiska.

Wójt apeluje jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności przy robieniu zakupów i przestrzeganie zasad higieny.

Bojanów. To nie prima aprilis Na pełne otwarcie targowiska Stalowej Woli, zamkniętego 21 marca, nie zgadza się prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny. Handlować można tylko w stałych punktach kupieckich, ale na pasażu wzdłuż torów kolejowych oraz przy ul. Okulickiego już nie.

- To kolejne działanie w trosce o zdrowie i życie mieszkańców zmierzające do maksymalnego ograniczenia wychodzenia z domu i poruszania się po mieście w ramach społecznej kwarantanny - uzasadnił prezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama