Nowy numer 32/2022 Archiwum

106. urodziny Władysławy Zięby z parafii w Denkowie

Mszę św. w intencji jubilatki sprawował ks. Adam Gucwa SCJ, proboszcz parafii denkowskiej. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną uroczystość była bardzo skromna, ograniczona do najbliższej rodziny.

Pani Władysława jest najstarszą mieszkanką Ostrowca Świętokrzyskiego. Mimo podeszłego wieku, sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywniak. Jak podkreśla, tylko czasami ogląda telewizję i to te programy, które ją interesują.

- Pani Władysława Teodora Zięba, z domu Sowa, urodziła się 28 marca 1914 roku. Całe życie związana jest z miejscową parafią, tu przyjęła sakrament chrztu św., bierzmowanie oraz zawarła dnia 25 lutego 1934 roku sakrament małżeństwa z Mieczysławem Ziębą. Małżonkowie mieli pięcioro dzieci. Obecnie żyją syn i córka z rodzinami. Jubilatka miała pięć sióstr i brata. Z rodzeństwa pani Władysławy żyje i mieszka w sąsiedztwie jej siostra Filomena Walerowicz, która jest o 20 lat młodsza – mówi ks. Adam Gucwa SCJ.

- Jubilatka  bardzo ciekawie opowiada o  historii Denkowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Mimo swojego wieku nie zapomina o sąsiadach, często ich odwiedza i częstuje swoimi domowymi wypiekami i obiadami. Sąsiedzi z kolei robią zakupy lub pomagają przy pracach porządkowych. Pani Władysława jest przez wszystkich szanowana i podziwiana. Charakteryzuje ją pracowitość, pogoda ducha, uśmiech, optymizm i chęć służenia dobrą radą i pomocą. W Denkowie wszyscy pamiętają smak wypiekanych przez panią Władzię obwarzanków odpustowych, którymi obdarowywała odwiedzających ją sąsiadów, a szczególnie dzieci - dodaje proboszcz. Jak podkreśla, co miesiąc odwiedza panią Władysławę w pierwszy piątek miesiąca z Komunią świętą.

106. urodziny Władysławy Zięby z parafii w Denkowie   Jubilatka z ks. Adamem Gucwą, proboszczem. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Z okazji 106. urodzin, jubilatka otrzymała życzenia od prezydenta RP Andrzej Dudy, od bp. Krzysztofa Nitkiewicza, lokalnych władz i wielu innych osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama