Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Środki ochronne od miasta

Tarnobrzeski samorząd jest w gronie gmin, które wobec trudnej sytuacji służb medycznych postanowiły wesprzeć je w zmaganiach z koronawirusem.

Jak zapowiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas wczorajszej  wideokonferencji, miasto będzie w miarę możliwości, ale i w miarę dostępności - co obecnie jest dużym problemem -  zapewniać środki ochronne tym, którzy służą mieszkańcom miasta. 

- Do tej pory zakupiliśmy i już rozprowadziliśmy 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i 40 przyłbic ochronnych. Czekamy jeszcze na rękawice ochronne, których zamówiliśmy na tę chwilę 10 tysięcy sztuk, planujemy też zakup zestawów odzieży ochronnej, kombinezonów i masek - mówi prezydent Bożek. 

Zakupione przez magistrat rzeczy już zostały rozdysponowane. Miasto doposażyło tarnobrzeskich ratowników medycznych (płyny i przyłbice), pielęgniarki środowiskowe (płyny), funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu (płyny), funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu (płyny i przyłbice), Ochotniczych Straży Pożarnych (płyny), dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście - TSM i Siarkowiec (płyny).

Tarnobrzeg. Środki ochronne od miasta   ...a także policjantów. Urząd Miasta Tarnobrzega

- Są sytuacje, zwłaszcza te zagrażające bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu ludzkiemu, wobec których niewiele innych rzeczy ma znaczenie. Jeśli będzie trzeba podejmować dalsze działania, także doposażać nasze służby, jesteśmy zdecydowani rezygnować z miejskich imprez, a pieniądze przeznaczać na pomoc mieszkańcom. Życie ludzkie nie ma ceny - podkreśla prezydent. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama